Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 7 marca 2024
1:26 minut

Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie w dniach 29 lutego i 5 marca 2024 r. przeprowadził  regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział 73 uczniów z 39 szkół ponadpodstawowych z  województwa małopolskiego.


Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana na terenie Politechniki Krakowskiej w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia”. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z przepisów prawa pracy i bhp. Na wstępie spotkania organizatorzy poinformowali o obowiązujących zasadach konkursu. Uczniowie oddawali prace po około 20 minutach, ale duża grupa uczestników do końca wykorzystała czas, którym dysponowała. 

Następnie powołana przez Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie Komisja Konkursowa sprawdziła poprawność oddanych prac i przekazała uczestnikom informacje o wynikach konkursu, a także wręczyła uczniom i nauczycielom dyplomy za udział w konkursie.  Najwyższą liczbę punktów uzyskały cztery osoby:

  1. Wiktoria Zając - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce - 33 pkt.            
  2. Sylwia Porębska – Zespół Szkół nr 1 w Miechowie - 33 pkt.
  3. Jakub Depta -  Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie  – 33 pkt.
  4. Ewelina Michalska   - Zespół Szkół w Rabce Zdroju – 33 pkt.

5 marca br. przeprowadzono online II turę konkursu z udziałem wyżej wymienionych uczniów. Uczestnicy udzielali odpowiedzi na wybrane pytania z przygotowanego zestawu pytań. Decyzją Komisji do etapu centralnego zakwalifikowały się:

  1. Ewelina Michalska - Zespół Szkół w Rabce Zdroju
  2. Sylwia Porębska Zespół Szkół nr 1 w Miechowie
  3. Wiktoria Zając - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce            

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom. Życzymy sukcesów w nauce i rozwijaniu swoich pasji, a za laureatkom życzymy powodzenia w finale.

 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu