• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne

» przejdź do archiwum

 • Organizacja pomocy prawnej dla uchodźców z Ukrainy

  5 kwietnia odbyło się spotkanie robocze Józefa Bajdla Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie i jego Zastępcy Anny Szczapy z przedstawicielkami Fundacji Zustricz i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie. Tematem spotkania było ustalenie form pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy.

 • Cykl warsztatów z Państwową Inspekcją Pracy!

  Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Koło Naukowe Prawa Pracy TBSP Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy, przybliżające tematykę związaną z aspektami prawa pracy w Polsce. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę 6 kwietnia.

 • Targi Pracy

  Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach od 28 marca do 1 kwietnia br. zorganizowało po raz kolejny Targi Pracy w formule online, przywiązując w tegorocznej edycji szczególną uwagę do kwestii dostępności wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami.

 • "Szanuj życie, siebie nie odbudujesz" - szkolenie z tematyki budowlanej

  W ramach realizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy „Strategii działań kontrolno-prewencyjnych w budownictwie w latach 2022-2024” inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie przeprowadzili bezpłatne szkolenie online dla branży budowlanej.

 • Budujmy bezpiecznie!! - porady telefoniczne

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie organizuje 22.03.2022 r. dyżur telefoniczny specjalisty - inspektora pracy, który w ramach Kampanii "Budowa. STOP wypadkom!" odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa pracy w budownictwie. Dyżur w godz. 09:00-12:00 pod numerem telefonu: 12 424-04-73.

 • Szkolenia prewencyjne na małopolskich budowach

  Inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie rozpoczęli cykl szkoleń prewencyjnych na małopolskich budowach.

 • Wypadki przy pracy - dyżur telefoniczny

  W ramach cyklicznych dyżurów tematycznych w środę 16 marca 2022 r. w godzinach 10.00 -13.00 Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zaprasza do skorzystania z możliwości zadania pytań dyżurującemu ekspertowi Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie dotyczących wypadków przy pracy. Dyżur pod numerem 12 424 04 86.

 • Porady prawne dla cudzoziemców

  W ramach pomocy Ukrainie 10 marca OIP w Krakowie wspólnie z Fundacją Zustricz w Krakowie organizuje telefoniczne porady prawne w języku polskim i ukraińskim dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Czekamy na telefony pod numerem 12 424 01 67 w godz. 12.00 – 14.30. #solidarnizUkrainą

 • XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego dla dzieci, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 • Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa Unii a zadania PIP

  1 marca br. z inicjatywy Józefa Bajdla Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie odbyło się webinarium dla pracowników PIP na temat "Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii a zadania Państwowej Inspekcji Pracy".

 • Porady prawne dla cudzoziemców

  02.03.2022 w ramach pomocy Ukrainie OIP w Krakowie wspólnie z Fundacją Zustricz w Krakowie organizuje telefoniczne porady prawne dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Na pytania osób chcących podjąć legalną pracę w Polsce lub zatrudnić cudzoziemców będzie odpowiadać nasz ekspert. Dyżur w godzinach 10.00-12.00 pod numerem telefonu 881 483 853.

 • Współpraca z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad

  W dniu 17.02.2022 r,. w siedzibie Oddziału Kraków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie odbyło się spotkanie starszego inspektora pracy - głównego specjalisty Wiesławy Saromy z Dyrektorem Oddziału Kraków GDDKiA – Tomaszem Pałasińskim. Podczas rozmów uzgodniono zasady kontynuacji współpracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie z Generalną Dyrekcją.

 • Bezpieczeństwo w sektorze budowlanym - briefing prasowy

  Oddział Okręgu w Tarnowie zorganizował 16 lutego 2022 r. briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu pracy w budownictwie. Kierownik oddziału Benedykt Zygadło przedstawił dziennikarzom przyczyny katastrofy budowlanej w Żurowej i przedstawił podstawowe założenia "Strategii działań kontrolno-nadzorczych w sektorze budowlanym w latach 2022-2024".

 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

 • Telefoniczne dyżury ekspertów! Zadzwoń!

  Już w najbliższą środę 16.02.2022 rozpoczynamy cykl dyżurów ekspertów Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie. Pierwszy temat to ocena ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy. Na Państwa pytania nasz specjalista będzie odpowiadał telefonicznie, pod numerem: 881 483 853; w godz.10.00-13.00.

 • Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym – zapraszamy do programu!

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie organizuje nabór pracodawców chętnych do uczestnictwa w programie prewencyjnym "Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym". Program jest okazją do podniesienie poziomu wiedzy oraz praktycznych umiejętności przedstawicieli pracodawców, służb bhp i innych pracowników z zakładów pracy uczestniczących w programie.

 • Webinarium dla przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych

  27 stycznia 2022 r. w ramach współpracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego - Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji, odbyło się webinarium dla przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”

  Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy realizując swoje ustawowe zadania, skutecznie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych.

 • Stop mobbingowi w instytucjach kultury i na uczelniach !

  Rozpoczynamy II edycję kampanii "Praca od kulis - przeciw mobbingowi i dyskryminacji w instytucjach kultury i na uczelniach". Zapraszamy do zgłoszeń na szkolenia zainteresowane instytucje. W minionym roku kampania prowadzona była głównie w teatrach i na uczelniach artystycznych, gdzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 • Inauguracja nowej kampanii kontrolno-prewencyjnej SLIC

  Inspektor pracy Bogdan Solawa z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie i Karolina Główczyńskia-Woelke z Głównego Inspektoratu Pracy uczestniczyli w dniach 27 i 28 stycznia br. w wirtualnym spotkaniu, inaugurującym kampanię Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (SLIC): "Przeciwdziałanie dolegliwościom mięśniowo-szkieletowym w środowisku pracy".

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031