• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne (archiwum 2022)


 • Życzenia

  Niechaj nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju, refleksji i nadziei, a czas spędzony wspólnie w gronie rodziny wprowadzi do Waszych serc radość z narodzenia Bożej Dzieciny. Życzę, aby Nowy 2023 Rok przyniósł pomyślność w realizacji planów i zamierzeń w życiu zawodowym i osobistym. Józef Bajdel - Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie

 • Uhonorowanie małopolskich laureatów programu "Zdobądź dyplom PIP" oraz konkursu "Buduj bezpiecznie"

  W dniu 12.12.2022 r. Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel uhonorował laureatów programu "Zdobądź dyplom PIP" oraz konkursu "Buduj bezpiecznie".

 • Główny Inspektor Pracy na Kongresie Open Eyes Economy w Krakowie

  W dniach 22- 23 listopada w Krakowie odbył się VII Międzynarodowy Kongres Open Eyes Economy Summit 2022 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę prelegentów z całego świata. O prawach człowieka w biznesie i poszanowaniu praw pracowniczych mówiła podczas pierwszego dnia kongresu Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska- Hrycko.

 • Jesteśmy dla Was - Webinarium OIP i ZUS

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie Oddział w Nowym Sączu wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Nowym Sączu zapraszają 8 grudnia 2022 r. na webinarium organizowane od godz. 10:00 do godz. 13:00.

 • Targi Edukacji i Pracy w WSZiB w Krakowie

  W dniu 17.11.2022 w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy podczas, których stoisko wystawiennicze zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

 • Prewencja w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie także w bieżącym roku uczestniczył w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości promujący bezpieczeństwo pracy świadomy rozwój, aktywną postawę młodzieży, pracowników oraz podejmowanie przedsiębiorczych inicjatyw.

 • Cykl szkoleń dla Społecznych Inspektorów Pracy w ramach programu Akademia SIP

  Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie w dniach 8,14 i 16 listopada 2022 r., przeprowadził szkolenia dla Społecznych Inspektorów Pracy w ramach programu Akademia SIP.

 • Małopolscy zwycięzcy konkursów Państwowej Inspekcji Pracy nagrodzeni!

  Podczas Gali Konkursów Państwowej Inspekcji Pracy, która odbyła się 26 października br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie Okręgowy Inspektor Pracy Józef Bajdel wraz z Zastępcą Głównego Inspektora Pracy Jarosławem Leśniewskim i Wojewodą Małopolski Łukaszem Kmitą wręczyli nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

 • Zastępca Głównego Inspektora Pracy gościem "Tematów Dnia" TVP3 Kraków

  26 października Gościem programu "Tematy Dnia" w TVP3 Kraków był Zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski, w związku z organizowaną przez Inspektorat debatą "Wojna w Ukrainie - perspektywy i wyzwania dla polskiego rynku pracy".

 • „B jak bezpieczeństwo - Bądźmy bezpieczni każdego dnia”.

  13 października 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Skwiruta w Proszówkach zorganizowano obchody Dnia Bezpieczeństwa pod hasłem: "B jak bezpieczeństwo - Bądźmy bezpieczni każdego dnia".

 • Targi Pracy w siedzibie Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

  W dniu 19.10.2022 r. pracownicy sekcji prewencji i promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie wzięli udział w Targach Pracy w siedzibie Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

 • XX Jubileuszowa edycja konkursu bhp „Bezpiecznie od startu” w Małopolsce

  W dniach 27, 28 i 29 września br. w siedzibach: Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie oraz Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie przeprowadzono etap regionalny konkursu "Bezpiecznie od startu".

 • Bezpieczna Praca i Środowisko - szkolenie

  Państwowa Inspekcja Pracy zaprasza pracowników firm i instytucji do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy. Szczegóły na poniższych plakatach.

 • PIP, KAS i ZUS razem przeciwko nielegalnemu zatrudnieniu

  27 września Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Bożena Drabik i Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie Marcin Kopeć podpisali trójstronne porozumienie, którego celem jest ograniczenie nielegalnego zatrudnienia na terenie Małopolski.

 • Laureaci Regionalnego Etapu Konkursu LODOŁAMACZE 2022 odznaczeni w Krakowie

  W dniu 26 września 2022 r. na terenie Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" odbyła się Regionalna Gala XVII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2022. W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

 • Wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

  W dniu 10 września br. w Starym Sączu podczas XXX jubileuszowej edycji Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA - promującej małopolskie rolnictwo wręczono nagrody zwycięzcom etapu wojewódzkiego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne".

 • Zagłosuj na najbezpieczniejsze gospodarstwo w internetowym konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022”

  Rozpoczął się Internetowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022". Do 23 września 2022 r. można oddać swój głos na jedno z 16 gospodarstw rolnych zakwalifikowanych do etapu centralnego, wybranych przez wojewódzkie komisje konkursowe.

 • Odznaka Honorowa "Szabla Kilińskiego" dla kierownika oddziału w Tarnowie

  Podczas obchodów XXI Diecezjalnego Święta Chleba, które odbywały się w niedzielę 4 września 2022 r. na Pl. Kazimierza w Brzesku, kierownikowi tarnowskiego Oddziału OIP w Krakowie Benedyktowi Zygadło zostało wręczone najwyższe odznaczenie w rzemiośle, jakim jest "Szabla Kilińskiego".

 • Akcja "Moja praca w Polsce" / "Моя робота в Польщі"

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zorganizował w sierpniu akcję informacyjną "Moja praca w Polsce" / "Моя робота в Польщі" przybliżającą zasady podejmowania legalnego zatrudnienia w Polsce. Akcja realizowana była wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie i Fundacją Zustricz.

 • Dzień osób z niepełnosprawnością- wspólny dyżur telefoniczny ZUS i PIP

  W środę 7 września w godzinach 10.00 – 12.00 odbędzie się wspólny dyżur ZUS i PIP. Na pytania osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów i bliskich odpowiadać będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy.

« 1234
GIP Przejdź do GIP Porady prawne