• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne (archiwum 2020)


 • Życzenia świąteczne

  Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą dla Państwa spokojnym czasem, spędzonym w gronie najbliższych. Zostawmy za sobą wszystkie złe chwile, a rodząca się Dziecina niech da nam siłę i nadzieję na kolejne dni. Radosnego świętowania oraz powrotu do normalności w Nowym Roku.

 • Podsumowanie konkursów "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" i "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy"

  W dniach 16 i 18 grudnia Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie wraz z Zastępcami spotkali się z tegorocznymi laureatami konkursów "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" oraz "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy", by uhonorować tegorocznych zwycięzców.

 • II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Nagroda Specjalna Głównego Inspektora Pracy

  Państwowa Inspekcja Pracy była współorganizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika", ogłoszonego przez KRUS. Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński przyznał w konkursie Nagrodę Specjalną, którą otrzymał mieszkaniec Małopolski Wojciech Konopka.

 • Szkolenie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

  Pracownicy sekcji prewencji i promocji 10 grudnia br. przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli małopolskich szkół, którzy zadeklarowali udział w tegorocznej edycji programu "Kultura bezpieczeństwa" oraz konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Szkolenie odbyło się w formule on-line.

 • Pożegnanie byłego Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie Józefa Ślęzaka

  W dniu 9.12.2020 r. na Cmentarzu Prądnik Biały w Krakowie pożegnaliśmy Józefa Ślęzaka - wieloletniego i zasłużonego pracownika Państwowej Inspekcji Pracy, który przez 14 lat kierował pracą krakowskiego Okręgu.

 • Kształtowanie wiedzy dotyczącej BHP w edukacji młodzieży – współpraca z MCDN

  W dniu 24 listopada Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie uczestniczył w zorganizowanej przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli konferencji dydaktycznej przeprowadzonej w formie online. Spotkanie dotyczyło innowacyjności w realizacji zagadnień BHP wynikających z podstaw programowych szkolnictwa branżowego.

 • Szkolenie studentów podczas Targów Przedsiębiorczości Uniwersytetu Rolniczego

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie uczestniczył w Targach Przedsiębiorczości zorganizowanych 17-ego listopada br. dla studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Spotkanie miało formułę on-line, a rozpoczęło go szkolenie dla studentów "Jak zorganizować dobre wejście na rynek pracy" prowadzone przez inspektora Bogdana Solawę.

 • Odpowiadamy na pytania czytelników Dziennika Polskiego!

  Już jutro 25 listopada w godz. 11-13 odpowiadamy na pytania czytelników "Dziennika Polskiego". Okres epidemii koronawirusa bardzo wpłynął na rynek pracy i przyniósł ze sobą wiele dylematów prawnych. Postaramy się je wspólnie z Państwem rozwiązać. Proszę dzwonić!

 • Małopolscy zwycięzcy konkursów Państwowej Inspekcji Pracy!

  Pomimo panujących w tym roku utrudnień Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie przeprowadził kolejną edycję konkursów: "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" oraz "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy". Nagrodzonych zostało jedenastu małopolskich pracodawców oraz czterech społecznych inspektorów pracy.

 • "Tydzień Bezpieczeństwa 2020" w Małopolsce

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, podobnie jak w minionych latach, aktywnie zaangażował się w działania prewencyjne w ramach akcji Tygodnia Bezpieczeństwa, który w bieżącym roku został zorganizowany w dniach 5-9 października, pod hasłem "Drużyna, bezpiecznie się trzyma".

 • Działania prewencyjne podczas ANTYCOVID EXPO

  W dniach 14-15 października br. w Krakowie zorganizowano ANTYCOVID EXPO - pierwsze w Polsce Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.

 • Konkurs "Moja Wizja Zero" - nowy termin zgłaszania prac

  Informujemy, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podjęła decyzję o przedłużeniu terminu zgłaszania prac w Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika". Prolongowany termin zgłaszania prac to 20 października br.

 • Wyniki działań antycovidowych - konferencja prasowa w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie

  Wyniki działań antycovidowych na terenie Małopolski i założenia nowego programu profilaktycznego "Bezpiecznie w szkole" przedstawił podczas konferencji prasowej 23 września br. Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel.

 • Rozstrzygnięcie etapu regionalnego konkursu "Lodołamacze 2020"

  W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się jubileuszowa gala XV edycji konkursu "Lodołamacze 2020", nagradzającego pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. W pracach konkursowej kapituły oraz uroczystej gali wziął udział Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel.

 • Program profilaktyczny „Bezpiecznie w szkole”

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników małopolskich szkół Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie od 1 września br. rozpoczął realizację programu profilaktycznego pod nazwą "Bezpiecznie w szkole".

 • Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie na obchodach 40-lecia Porozumień Sierpniowych

  31 sierpnia br. Józef Bajdel Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie uczestniczył w małopolskich obchodach 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych.

 • Kampania "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy - Dźwigaj z głową"

  Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy w Bilbao rozpoczyna dwuletnią kampanię pn. "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy - dźwigaj z głową", wspieraną przez instytucje UE i europejskich partnerów społecznych. Jej celem jest zwiększanie wiedzy na temat zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą i działania prewencyjne w tym obszarze.

 • Uwaga konkurs - sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym!

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w "Ogólnopolskim konkursie testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich". Uczestnikiem Konkursu może być osoba pełnoletnia, podlegająca w dniu rozwiązywania testu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

 • Komunikat

  Informujemy, że w dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie będzie nieczynny.

 • II Edycja Konkursu: Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo. Zdrowie. Dobrostan Rolnika

  Państwowa Inspekcja Pracy jako współorganizator II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika".

« 12
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311