• RSS
 • Wersja tekstowa

Wiadomości lokalne (archiwum 2019)


 • Znamy małopolskich finalistów konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"!

  Rekordowa liczba 77 uczniów z 41 małopolskich szkół wzięła udział w tegorocznej edycji konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy", który zorganizowano 12 grudnia br. w Krakowie.

 • S7 pod szczególnym nadzorem Inspekcji Pracy - spotkanie robocze

  Budowa S7 od Lubnia do Rabki Zdroju rozpoczęła się trzy lata temu. Zakończenie całego odcinka trasy liczące prawie 17 km zaplanowano na 2021 rok. Państwowa Inspekcja Pracy OIP w Krakowie objęła budowę szczególnym nadzorem. 25 października br. odbyło się spotkanie robocze organów nadzorujących.

 • Gala rozstrzygnięcia konkursów Państwowej Inspekcji Pracy

  24 października br. w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów PIP "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej", "Buduj bezpiecznie" i "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy".

 • Na 24 piętrze Unity Tower - Małopolska Rada ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie

  17 października 2019 r. odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie. W spotkaniu uczestniczyli Józef Bajdel Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie, przedstawiciele Strabag Sp z o.o. i członkowie rady.

 • Szkolenie dla nauczycieli szkół średnich

  Blisko 70 nauczycieli z małopolskich szkół średnich wzięło udział w szkoleniu, które zorganizowano 15 października br. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie. Spotkanie zainaugurowało realizację programu prewencyjnego "Kultura bezpieczeństwa" i konkursu dla młodzieży "Poznaj swoje prawa w pracy".

 • I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie"

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie" prowadzonym w ramach kampanii prewencyjnej Wizja Zero realizowanej przez KRUS.

 • Uczniowie ZS Specjalnych dla Niesłyszących w Oddziale PIP w Tarnowie

  W dniu 11 października 2019 r. Oddział Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnowie, gościł uczniów niesłyszących i słabosłyszących ze Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia w Tarnowie. Dzięki temu spotkaniu mogli poznać podstawy prawa pracy i bhp.

 • День правових консультацій для іноземців в Окружній інспекції праці м. Кракова - 3 жовтня 2019 р. !

  У рамках кампанії „Працюй легально!” Окружна інспекція праці м. Кракова при співпраці з учасником кампанії - фундацією «Зустріч» виходячи з потреб іноземців, які працюють у Польщі організує ДЕНЬ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ В ПРИМІЩЕННІ ОКРУЖНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ПРАЦІ У КРАКОВІ 3 жовтня 2019 р., 10.00 – 15.00, за адресою: Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, pl. Szczepański 5, пов. III, каб. 302.

 • Dzień Porad Prawnych dla cudzoziemców w OIP w Krakowie - 3 października!

  W ramach kampanii "Pracuję legalnie" wspólnie z Fundacją Zustricz zapraszamy na DZIEŃ PORAD PRAWNYCH DLA CUDZOZIEMCÓW W OKRĘGOWYM INSPEKTORACIE PRACY W KRAKOWIE 3 października 2019 r., w godz. 10.00 – 15.00. pl.Szczepański 5, p.III, pokój 302.

 • "Pracuję legalnie" - Dzień porad prawnych dla cudzoziemców w Krakowie

  3 października 2019 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zorganizował "Dzień porad prawnych dla cudzoziemców". Akcja odbyła się w ramach prowadzonej przez PIP kampanii "Pracuję legalnie", przy udziale krakowskiej Fundacji Zustricz. Porady tłumaczono na język ukraiński i rosyjski.

 • "DOBRY PRZEPIS NA BEZPIECZEŃSTWO"

  Zaproszenie do udziału w bezpłatnym szkoleniu dla pracodawców "DOBRY PRZEPIS NA BEZPIECZEŃSTWO"

 • Komunikat prasowy

  W związku ze sprzecznymi informacjami przekazywanymi przez media na temat rozpoczętej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Biurze Prasowym Archidiecezji Krakowskiej informujemy, że na dzień 26.09.2019 r. czynności kontrolne w wyżej wymienionym podmiocie nie zostały podjęte.

 • Inspekcja Pracy na Agropromocji 2019

  W dniach 7-8 września 2019 r. w Nawojowej na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Powiatowego Zakładu Aktywizacji Zawodowej odbyła się XXIX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

 • „Zdobądź Dyplom PIP” – szkolenie dla pracodawców w Tarnowie

  9 września 2019 r. w Oddziale Inspekcji Pracy w Tarnowie zorganizowano szkolenie dla mikroprzedsiębiorców, zainteresowanych udziałem w programie "Zdobądź Dyplom PIP".

 • Kapituła XIV edycji „Lodołamaczy” w Kielcach

  29 sierpnia 2019 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się obrady kapituły XIV edycji konkursu "Lodołamacze". Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie reprezentował Benedykt Zygadło kierownik oddziału w Tarnowie.

 • Szkolenie ZUL

  W dniu 12 sierpnia 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Nawojowa RDLP Kraków odbyło się szkolenie, które przeprowadzili nadinspektor sekcji prewencji i promocji Artur Samek oraz starszy inspektor pracy Janusz Rojek.

 • Na S7 pracują legalnie - szkolenia dla cudzoziemców

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników cudzoziemców zatrudnionym przy budowie drogi S7, zorganizował w dniach 9 i 16 lipca spotkania szkoleniowe na budowie, mające na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa oraz znajomości prawa pracy.

 • Dożynki powiatu krakowskiego w Skale

  Tegoroczne dożynki powiatu krakowskiego odbywały się w Skale w dniu 18.08.2019 roku. Na zaproszenie Burmistrza Pana Krzysztofa Wójtowicza przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie – Starszy Inspektor Pracy – Specjalista Bogdan Solawa oraz Starszy Specjalista Wiesław Owsiński uczestniczyli w uroczystości dożynkowej.

 • Zapisy na szkolenie „Zarządzanie bezpieczeństwem pracy – prewencja wypadkowa”

  Szkolenie dotyczy postępowania powypadkowwego i wykorzystania jego wyników w ocenie ryzyka zawodowego. Odbędzie się o godz.11.00 w podanych terminach: 09.05.2019 i 29.05.2019-w OIP w Krakowie; 15.05.2019 w oddziale OIP w Nowym Sączu; 22.05.2019 - w oddziale OIP w Tarnowie. Zapisy pod adresem: andrzej.rek@krakow.pip.gov.pl; lub telefonicznie 012 424-01-68.

 • Mobilny urząd w Małopolsce

  W ramach kampanii "Pracuję legalnie" przedstawiciele nowosądeckiego Oddziału PIP na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wzięli udział w akcji Mobilny Urząd, wyruszając w okresie wakacyjnym z poradami do wybranych miast z regionu.

« 12
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Zgłoś wypadki