• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne

» przejdź do archiwum

 • Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie nagrodzony

  12 kwietnia 2022 r. OIP w Krakowie, jako jedna z dziesięciu firm w Polsce, został nagrodzony w plebiscycie organizowanym ramach programu „Otwarta firma 2021”.

 • Zapraszamy na Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą"

  Chcesz skorzystać z porad Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS lub Urzędu Skarbowego? Jesteś zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca, ale nie wiesz jak to zrobić? Weź udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą", które odbędą się w dniach 10-11 maja w godz. 9.00-16.00 w hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków! Zapraszamy na nasze stoisko!

 • Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

  Obchodzony 28 kwietnia 2022 r Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy to idealna okazja, żeby promować wiedzę o kulturze i potrzebę eliminowania zagrożeń zdrowotnych. Apelujemy, aby poprawiać warunki pracy i dbać o kulturę bezpieczeństwa w miejscu pracy, zapoznawać pracowników z obowiązującymi zasadami i przepisami bhp, a z ich przestrzegania uczynić nawyk.

 • Posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie

  W dniu 26 kwietnia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie, działającej przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Krakowie. Spotkaniu przewodniczył Mariusz Pyrcz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru.

 • Cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów szkół budowlanych

  Inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie rozpoczęli cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Małopolski, uczących się w klasach o profilu budowlanym.

 • Zaczynamy cykl videoporad dla obywateli Ukrainy

  W ramach prowadzonych działań na rzecz uchodźców z Ukrainy Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie wspólnie z Fundacją Zustricz rozpoczął nagrywanie porad prawnych w formie video, symultanicznie tłumaczonych na język ukraiński. Porady będą dotyczyć podstawowych zagadnień prawa pracy i legalności zatrudnienia.

 • Nagrody dla uczniów w konkursie "Poznaj swoje prawa w pracy"!

  7 kwietnia Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie Mariusz Pyrcz wręczył nagrody laureatom konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". W finale Małopolskę będą reprezentować: Anna Kalista i Anna Pranica z Zespołu Szkół w Rabce-Zdroju oraz Weronika Wantuch z CKZiU w Tuchowie.

 • Organizacja pomocy prawnej dla uchodźców z Ukrainy

  5 kwietnia odbyło się spotkanie robocze Józefa Bajdla Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie i jego Zastępcy Anny Szczapy z przedstawicielkami Fundacji Zustricz i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie. Tematem spotkania było ustalenie form pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy.

 • Porady prawne dla uchodźców z Ukrainy

  З березня 2022 року Окружна інспекція праці в Кракові почала надавати телефонні консультації емігрантам з України. Предметом порад, є інформація з області трудового права і легальності працевлаштування іноземців на території Республіки Польщі. Консультації польською та українською мовами надаються з 12:00 до 14:30 за телефоном 12 424-04-84.

 • Cykl warsztatów z Państwową Inspekcją Pracy!

  Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Koło Naukowe Prawa Pracy TBSP Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy, przybliżające tematykę związaną z aspektami prawa pracy w Polsce. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę 6 kwietnia.

 • Targi Pracy

  Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach od 28 marca do 1 kwietnia br. zorganizowało po raz kolejny Targi Pracy w formule online, przywiązując w tegorocznej edycji szczególną uwagę do kwestii dostępności wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami.

 • "Szanuj życie, siebie nie odbudujesz" - szkolenie z tematyki budowlanej

  W ramach realizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy „Strategii działań kontrolno-prewencyjnych w budownictwie w latach 2022-2024” inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie przeprowadzili bezpłatne szkolenie online dla branży budowlanej.

 • Budujmy bezpiecznie!! - porady telefoniczne

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie organizuje 22.03.2022 r. dyżur telefoniczny specjalisty - inspektora pracy, który w ramach Kampanii "Budowa. STOP wypadkom!" odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa pracy w budownictwie. Dyżur w godz. 09:00-12:00 pod numerem telefonu: 12 424-04-73.

 • Szkolenia prewencyjne na małopolskich budowach

  Inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie rozpoczęli cykl szkoleń prewencyjnych na małopolskich budowach.

 • Wypadki przy pracy - dyżur telefoniczny

  W ramach cyklicznych dyżurów tematycznych w środę 16 marca 2022 r. w godzinach 10.00 -13.00 Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zaprasza do skorzystania z możliwości zadania pytań dyżurującemu ekspertowi Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie dotyczących wypadków przy pracy. Dyżur pod numerem 12 424 04 86.

 • Porady prawne dla cudzoziemców

  W ramach pomocy Ukrainie 10 marca OIP w Krakowie wspólnie z Fundacją Zustricz w Krakowie organizuje telefoniczne porady prawne w języku polskim i ukraińskim dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Czekamy na telefony pod numerem 12 424 01 67 w godz. 12.00 – 14.30. #solidarnizUkrainą

 • XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego dla dzieci, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 • Komunikat dotyczący udzielania porad prawnych

  Informujemy, że od dnia 02 marca 2022 r. przywrócone zostaje udzielanie osobistych porad prawnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie i jego oddziałach.

 • Projekt ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa Unii a zadania PIP

  1 marca br. z inicjatywy Józefa Bajdla Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie odbyło się webinarium dla pracowników PIP na temat "Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii a zadania Państwowej Inspekcji Pracy".

 • Porady prawne dla cudzoziemców

  02.03.2022 w ramach pomocy Ukrainie OIP w Krakowie wspólnie z Fundacją Zustricz w Krakowie organizuje telefoniczne porady prawne dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Na pytania osób chcących podjąć legalną pracę w Polsce lub zatrudnić cudzoziemców będzie odpowiadać nasz ekspert. Dyżur w godzinach 10.00-12.00 pod numerem telefonu 881 483 853.

« 12
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345