• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Wiadomości lokalne

» przejdź do archiwum

 • Inspekcja Pracy na XXIII Dożynkach Województwa Małopolskiego

  Łęg Tarnowski to miejscowość będąca tegorocznym gospodarzem Dożynek Województwa Małopolskiego. Uroczystość ta była kolejną okazją do spotkania się pracowników OIP w Krakowie z rolnikami oraz innymi przybyłymi gośćmi.

 • XV Święto Federacji Związku Zawodowego Kolejarzy

  W ośrodku wypoczynkowym "Kolejarz" w Muszynie Złockiem 11 września br. odbyło się XV Święto Federacji Związku Zawodowego Kolejarzy. Na zaproszenie Federacji w oficjalnych uroczystościach wzięła udział Anna Szczapa, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie, reprezentująca Głównego Inspektora Pracy Katarzynę Łażewską-Hrycko.

 • "Moja Wizja Zero" - konkurs dla młodzieży

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów do "Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa", organizowanym przez KRUS w ramach kampanii prewencyjnej Wizja Zero.

 • Finał konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"

  6 września 2021 r. w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zorganizowana została gala finałowa XVIII edycji ogólnokrajowego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne". Jednym ze współorganizatorów konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy, którą na uroczystości reprezentował Mariusz Pyrcz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie.

 • "Praca od kulis” – szkolenia w teatrach i na wyższych uczelniach artystycznych

  We wrześniu i październiku br. Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie realizuje kolejne szkolenia w ramach kampanii "Praca od kulis". Program adresowany jest do kadry zarządzającej teatrami i wyższymi uczelniami artystycznymi, zespołów aktorskich, pedagogów i pozostałych pracowników. Kampania ma na celu przeciwdziałać konfliktom w pracy i pokazać zasady tworzenia właściwych relacji w zespołach.

 • „Praca od kulis” – o kampanii na antenie Radia Kraków

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie rozpoczął realizację cyklu szkoleń antymobbinowych w ramach kampanii "Praca od kulis". O założeniach kampanii rozmawiali na antenie Radia Kraków z redaktorem Jackiem Bańką koordynatorka kampanii Anna Majerek i jeden z trenerów - dr Mateusz Warchał.

 • Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu - szkolenia

  W sierpniu br. odbyły się kolejne szkolenia w ramach programu profilaktycznego "Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy".

 • Spotkania z rolnikami w Sułoszowej

  29 sierpnia br. pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie uczestniczyli w Dożynkach Gminno-Parafialnych w miejscowości Sułoszowa. Wśród licznie przybyłych gości obecni byli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Pracownicy Inspekcji przy okazji uroczystości informowali rolników o zasadach bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

 • Promowanie praw pracy cudzoziemców w Krakowie

  Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie w związku z cyklicznymi konsultacjami prawnymi dla cudzoziemców organizowanymi we współpracy z Fundacją ZUSTRICZ zostali zaproszeni do uczestnictwa w Art pikniku organizowanym w ramach uczczenia 30-lecia odzyskania niepodległości Ukrainy.

 • Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - Konkurs Internetowy

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny przeprowadza na platformie informacyjnej AgroNews.com.pl Internetowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

 • Rozdanie nagród Głównego Inspektora Pracy im. Romana Giedrojcia

  W dniu 27 sierpnia w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu przyznano Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Romana Giedrojcia za wybitne osiągnięcia inspektorów pracy. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się reprezentant krakowskiego okręgu – starszy inspektor pracy specjalista Bogdan Solawa.

 • Szkolenia na budowie drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa – Skomielna Biała.

  Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa – Skomielna Biała od początku realizacji została objęta szczególnym nadzorem inspektorów pracy. Z uwagi na wejście w kolejny etap prac, zorganizowano szkolenia dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pracy osób pracujących przy realizacji inwestycji.

 • Wystartowała kampania „Bezpieczny powrót na rynek pracy”

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie wspólnie z krakowskim Oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął realizację kampanii "Bezpieczny powrót na rynek pracy" skierowaną do pracowników i pracodawców, której celem jest wsparcie i pomoc prawna w powrocie do aktywności zawodowej po okresie lockdownu.

 • Kampania Informacyjna Europejskiego Urzędu ds. Pracy nt. pracy sezonowej w Unii Europejskiej pod nazwą: "Prawa przez cały rok"

  W celu podniesienia świadomości obywateli Unii Europejskiej, nt. ich praw podczas wykonywania pracy sezonowej za granicą na terenie UE, Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną w tym zakresie.

 • Bezpieczeństwo w rolnictwie podczas żniw

  W związku z trwającym aktualnie okresem żniw, pracownik sekcji prewencji i promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie rozpoczął w miesiącu sierpniu br. wizytacje prac polowych.

 • Bezpieczne wakacje z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Krakowie

  Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie, starszy specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Wiesław Owsiński odwiedził dzieci i młodzież przebywającą na półkoloniach letnich organizowanych w Iwanowicach, Skale i Grzegorzowicach Wielkich.

 • "Zdobądź Dyplom PIP" - szkolenie dla pracodawców

  W dniu 26.07.2021 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie przeprowadził szkolenie w formie zdalnej dla pierwszej grupy firm, które przystąpiły do tegorocznej edycji programu "Zdobądź dyplom PIP".

 • Szkolenia prewencyjne PIP wracają na budowy

  W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie, po przerwie spowodowanej pandemią i związanymi z nią ograniczeniami wprowadzonym przez pracodawców, wznowione zostały szkolenia realizowane na placach budów w ramach tematu prewencyjnego PIP: "Budowa STOP Wypadkom".

 • Gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi”

  23 czerwca 2021 r. Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel uczestniczył w gali wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".

 • "Praca od kulis" - rozpoczęta kampania dla teatrów i szkół artystycznych

  18 czerwca br. Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zainaugurował realizację kampanii "Praca od kulis - przeciw mobbingowi, dyskryminacji i molestowaniu w polskim teatrze i na uczelniach artystycznych".

« 123
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123