• RSS
 • Wersja tekstowa

Wiadomości lokalne

» przejdź do archiwum

 • Rozstrzygnięcie etapu regionalnego konkursu "Lodołamacze 2020"

  W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się jubileuszowa gala XV edycji konkursu "Lodołamacze 2020", nagradzającego pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. W pracach konkursowej kapituły oraz uroczystej gali wziął udział Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel.

 • Program profilaktyczny „Bezpiecznie w szkole”

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników małopolskich szkół Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie od 1 września br. rozpoczął realizację programu profilaktycznego pod nazwą "Bezpiecznie w szkole".

 • Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie na obchodach 40-lecia Porozumień Sierpniowych

  31 sierpnia br. Józef Bajdel Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie uczestniczył w małopolskich obchodach 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych.

 • Kampania „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy – Dźwigaj z głową”

  Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy w Bilbao rozpoczyna dwuletnią kampanię pn. „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy – dźwigaj z głową”, wspieraną przez instytucje UE i europejskich partnerów społecznych. Jej celem jest zwiększanie wiedzy na temat zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą i działania prewencyjne w tym obszarze.

 • Uwaga konkurs - sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym!

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w "Ogólnopolskim konkursie testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich". Uczestnikiem Konkursu może być osoba pełnoletnia, podlegająca w dniu rozwiązywania testu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

 • Komunikat

  Informujemy, że w dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie będzie nieczynny.

 • II Edycja Konkursu: Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo. Zdrowie. Dobrostan Rolnika

  Państwowa Inspekcja Pracy jako współorganizator II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika".

 • Nowy regulamin i terminy konkursu "Buduj bezpiecznie" - rozstrzygnięcie w 2021 roku.

  W ubiegłym roku konkurs „Buduj bezpiecznie” rozstrzygany dotąd w Okręgowych Inspektoratach Pracy, po raz pierwszy został zorganizowany również na poziomie ogólnopolskim.

 • Pierwsza edycja konkursu "Służba BHP - najlepszy doradca pracodawcy"

  Inspekcja pracy jako partner organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP konkursu gorąco zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 • K O M U N I K A T

  Zasady udzielania osobistych porad prawnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie

 • I N F O R M A C J A

  Zasady organizacji pracy w jednostkach terenowych Państwowej Inspekcji Pracy w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

 • Praca zdalna - przeciwdziałanie COVID-19

  W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi stosowania przepisów prawa pracy umożliwiających powierzenie pracownikowi pracy zdalnej w celu przeciwdziałania COVID-19, Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia.

 • Informacja

  W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ("koronawirusa"), w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 6 marca 2020 r. - do odwołania - pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy

 • „Bezpiecznie na wsi” – cykl spotkań z uczniami małopolskich szkół podstawowych.

  Przez styczeń i luty br. pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili cykl szkoleń dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego.

 • „Cudzoziemiec w pracy” - szkolenie dla pracodawców

  Śląski Oddział Straży Granicznej realizuje projekt Cudzoziemiecwpracy Engage2Prevent. W jego ramach 21.01.2020 r. zorganizowano szkolenie dla pracodawców w siedzibie MUW w Krakowie. W działania Straży Granicznej włączyły się urzędy i instytucje publiczne, a wśród nich OIP w Krakowie.

 • "Zdobądź Dyplomy PIP" dla Zakładów Usług Leśnych

  W ramach realizowanego programu prewencyjnego "Zdobądź Dyplom PIP" dla zakładów usług leśnych 27 grudnia 2019 r. w siedzibie Nadleśnictwa Nawojowa RDLP Kraków odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych Dyplomów PIP.

 • Infolinie dla pracowników z Ukrainy

  Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła kolejny numer telefonu, pod którym pracownicy z Ukrainy mogą uzyskać informacje i porady dotyczące warunków zatrudnia na terytorium Polski. Specjaliści udzielają wyjaśnień w języku ukraińskim.

 • Porady prawne w okresie świątecznym.

  W dniu 24 grudnia 2019r. oraz 31 grudnia 2019r. porady prawne bezpośrednie będą udzielane w godzinach 8.00 - 11.00 w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy Krakowie oraz w oddziałach w Nowym Sączu i Tarnowie.

 • Dyplomy PIP wręczone!

  18 grudnia 2019 r. w Oddziale PIP w Tarnowie, a 19 grudnia 2019 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie małopolskim mikroprzedsiębiorcom wręczono dyplomy PIP za realizację programu prewencyjnego "Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach".

« »
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Zgłoś wypadki