• RSS
 • Wersja tekstowa

Wiadomości lokalne

» przejdź do archiwum

 • Kształtowanie wiedzy dotyczącej BHP w edukacji młodzieży – współpraca z MCDN

  W dniu 24 listopada Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie uczestniczył w zorganizowanej przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli konferencji dydaktycznej przeprowadzonej w formie online. Spotkanie dotyczyło innowacyjności w realizacji zagadnień BHP wynikających z podstaw programowych szkolnictwa branżowego.

 • Szkolenie studentów podczas Targów Przedsiębiorczości Uniwersytetu Rolniczego

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie uczestniczył w Targach Przedsiębiorczości zorganizowanych 17-ego listopada br. dla studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Spotkanie miało formułę on-line, a rozpoczęło go szkolenie dla studentów "Jak zorganizować dobre wejście na rynek pracy" prowadzone przez inspektora Bogdana Solawę.

 • Małopolscy zwycięzcy konkursów Państwowej Inspekcji Pracy!

  Pomimo panujących w tym roku utrudnień Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie przeprowadził kolejną edycję konkursów: "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" oraz "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy". Nagrodzonych zostało jedenastu małopolskich pracodawców oraz czterech społecznych inspektorów pracy.

 • Działania prewencyjne podczas ANTYCOVID EXPO

  W dniach 14-15 października br. w Krakowie zorganizowano ANTYCOVID EXPO - pierwsze w Polsce Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.

 • "Tydzień Bezpieczeństwa 2020" w Małopolsce

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, podobnie jak w minionych latach, aktywnie zaangażował się w działania prewencyjne w ramach akcji Tygodnia Bezpieczeństwa, który w bieżącym roku został zorganizowany w dniach 5-9 października, pod hasłem "Drużyna, bezpiecznie się trzyma".

 • Konkurs "Moja Wizja Zero" - nowy termin zgłaszania prac

  Informujemy, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podjęła decyzję o przedłużeniu terminu zgłaszania prac w Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika". Prolongowany termin zgłaszania prac to 20 października br.

 • Wyniki działań antycovidowych - konferencja prasowa w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie

  Wyniki działań antycovidowych na terenie Małopolski i założenia nowego programu profilaktycznego "Bezpiecznie w szkole" przedstawił podczas konferencji prasowej 23 września br. Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel.

 • Rozstrzygnięcie etapu regionalnego konkursu "Lodołamacze 2020"

  W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się jubileuszowa gala XV edycji konkursu "Lodołamacze 2020", nagradzającego pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. W pracach konkursowej kapituły oraz uroczystej gali wziął udział Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Józef Bajdel.

 • Program profilaktyczny „Bezpiecznie w szkole”

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników małopolskich szkół Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie od 1 września br. rozpoczął realizację programu profilaktycznego pod nazwą "Bezpiecznie w szkole".

 • Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie na obchodach 40-lecia Porozumień Sierpniowych

  31 sierpnia br. Józef Bajdel Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie uczestniczył w małopolskich obchodach 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych.

 • Kampania "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy - Dźwigaj z głową"

  Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy w Bilbao rozpoczyna dwuletnią kampanię pn. "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy - dźwigaj z głową", wspieraną przez instytucje UE i europejskich partnerów społecznych. Jej celem jest zwiększanie wiedzy na temat zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą i działania prewencyjne w tym obszarze.

 • Komunikat

  Informujemy, że w dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie będzie nieczynny.

 • II Edycja Konkursu: Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo. Zdrowie. Dobrostan Rolnika

  Państwowa Inspekcja Pracy jako współorganizator II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika".

 • Nowy regulamin i terminy konkursu "Buduj bezpiecznie" - rozstrzygnięcie w 2021 roku.

  W ubiegłym roku konkurs „Buduj bezpiecznie” rozstrzygany dotąd w Okręgowych Inspektoratach Pracy, po raz pierwszy został zorganizowany również na poziomie ogólnopolskim.

 • Pierwsza edycja konkursu "Służba BHP - najlepszy doradca pracodawcy"

  Inspekcja pracy jako partner organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP konkursu gorąco zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 • K O M U N I K A T

  Zasady udzielania osobistych porad prawnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Krakowie

 • I N F O R M A C J A

  Zasady organizacji pracy w jednostkach terenowych Państwowej Inspekcji Pracy w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

 • Praca zdalna - przeciwdziałanie COVID-19

  W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi stosowania przepisów prawa pracy umożliwiających powierzenie pracownikowi pracy zdalnej w celu przeciwdziałania COVID-19, Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia.

 • Informacja

  W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ("koronawirusa"), w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 6 marca 2020 r. - do odwołania - pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy

 • „Bezpiecznie na wsi” – cykl spotkań z uczniami małopolskich szkół podstawowych.

  Przez styczeń i luty br. pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili cykl szkoleń dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego.

« 12
GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Zgłoś wypadki