• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

25.04.2023

Małopolskie uczennice w finale konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

18 kwietnia br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się centralny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Województwo małopolskie reprezentowały uczennice z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz z Zespołu Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie.

konkurs ppp etap centralny 2023
 

Do finałowego testu sprawdzającego wiedzę z zakresu prawa pracy i zagadnień bhp przystąpiło 45 uczniów z całego kraju. Małopolskę w konkursie reprezentowały Emila Włodarczyk i Wiktoria Zając z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce  oraz  Emilia Burza z Zespołu Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie.

Podczas spotkania Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska - Hrycko podziękowała opiekunom młodzieży za zaangażowanie i wspieranie swoich podopiecznych oraz pogratulowała uczniom zdobytej wiedzy.

Mimo, że w tym roku naszym uczestniczkom nie udało się stanąć na podium, to wykazały się one bardzo wysoką wiedzą z zakresu prawa pracy, rozwiązując konkursowy test z bardzo dobrym wynikiem. Dziękujemy za udział w konkursie, a wszystkich uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

poznaj swoje prawa w pracy 2023
 

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne