• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

04.04.2023

Podcast: Wypadki przy pracy w budownictwie

Podcast Wypadki na budowach plansza gł


Duża wypadkowość w sektorze budownictwa oraz poważne - negatywne skutki tych wypadków skłaniają do działania celem uświadamiania pracodawcom i uczestnikom procesu budowlanego ich obowiązków w zakresie ochrony życia i zdrowia pracowników.

Odnosząc się do wypadków przy pracy w budownictwie nie bez znaczenia jest mnogość zagrożeń występujących przy pracach na budowie. Istotą jest jednak zrozumienie, że skutek w postaci wypadku nie wynika z samego zagrożenia bo te występują w mniejszym lub większym stopniu przy każdej pracy lecz jest on efektem nie stosowania posiadanej wiedzy w praktyce w tym bezpiecznego wykonywania prac, czy stosowania przez pracowników posiadanych środków ochrony indywidualnej.

Jakie elementy są istotne by zapobiec wypadkom przy pracy, co sprawia, że wypadek jednak został spowodowany, co zrobić by więcej tego typu wypadek w firmie nie zaistniał ?  

Chcesz uzyskać odpowiedzi na te pytania?  Zapraszamy do odsłuchania materiału, w którym Angelika Broniewska z Fundacji ipomocni.pl rozmawia z Marcinem Kortą – inspektorem pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.

Prezentowany PODCAST Fundacji ipomocni.pl nagrany został w ramach cyklu podcastów PRAKTYCZNIE BHP. Zachęcamy do odsłuchania innych podcastów zamieszczonych na stronie Fundacji, w których przedstawiane są ważne tematy.

głośnik_podcast
Podcast - Wypadki na budowach


GIP Przejdź do GIP Porady prawne