• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

13.03.2023

Znamy finalistów konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"!

Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie w dniach 21 i 28 lutego br. przeprowadził regionalny etap konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy", w którym wzięło udział 64 uczniów z 34 szkół ponadpodstawowych z  województwa małopolskiego.

Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana stacjonarnie w Hotelu Conrad w Krakowie. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z przepisów prawa pracy i bhp.

konkurs poznaj swoje prawa w pracy
 

Na wstępie spotkania organizatorzy poinformowali o zasadach konkursu oraz wręczyli dyplomy za udział w etapie regionalnym konkursu. Uczniowie oddawali prace bardzo szybko - średnio już po około 15 minutach - ale duża grupa uczniów do końca wykorzystała czas, którym dysponowała. 

konkurs ogłoszenie wyników

Następnie powołana przez Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie Komisja Konkursowa oceniła poprawność oddanych prac i przekazała uczestnikom informacje o wynikach konkursu. Najwyższą liczbę punktów na tym etapie  konkursu uzyskały:

  1. Emilia Włodarczyk - Technikum w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce - 33 pkt.

  2. Wiktoria Zając - Technikum w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce - 33 pkt.

  3. Emilia Burza - Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie - 32 pkt.

  4. Marta Włodarczyk - II LO w Chrzanowie  32 pkt.

W dniu 28 marca przeprowadzono online II turę konkursu dla uczennic, które zajęły ex aequo drugie miejsce. Uczennice odpowiadały na wylosowane pytania, opracowane przez organizatorów. Decyzją Komisji do etapu centralnego zakwalifikowały się:

1. Emilia Włodarczyk - Technikum w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce,

2. Wiktoria Zając - Technikum w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, 

3. Emilia Burza - Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie.

9 marca br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie laureatki odebrały z rąk Mariusza Pyrcza Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie dyplomy i nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy w postaci bonów upominkowych. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat przebiegu konkursu i obecnych zmian w prawie pracy. 

poznaj swoje prawa 09.03

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne