Cykliczny dyżur telefoniczny poradnictwa specjalistycznego - „Świadomy pracownik, kompetentny pracodawca”


Plansza Poradnictwo współpraca ZUS

W Dniu Kobiet Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie zaprasza do skorzystania z możliwości uzyskania informacji podczas specjalistycznych porad prawnych pt.: Uprawnienia rodzicielskie pracownika – Co mówią o tym przepisy prawa?

Urlop macierzyński, urlop wychowawczy i nie tylko. Pracowniku, pracodawco chcesz uzyskać informację o obowiązujących regulacjach prawa pracy, skorzystaj z możliwości konsultacji telefonicznych. Nie zapominamy o mężczyznach – chcesz dowiedzieć się czym różni się urlop „tacierzyński” od urlopu ojcowskiego?, potrzebujesz informacji w zakresie urlopu rodzicielskiego – skorzystaj z pełnionego przez ekspertów telefonicznego dyżuru poradnictwa specjalistycznego!

Organizowany w dniu 8 marca 2023 r. przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie dyżur telefoniczny daje możliwość by uzyskać odpowiedzi na wątpliwości lub nurtujące Państwa pytania w tematyce uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz tematyce dotyczącej ulgi na start, „mały ZUS plus” i składek preferencyjnych

Zapraszamy Państwa do skorzystania z telefonicznych porad

w godzinach od 10.00 do 12.00

Specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie pod nr telefonicznym 796 377 749

udzielać będzie porad w temacie: Uprawnienia rodzicielskie pracownika – Co mówią o tym przepisy prawa?

Specjalista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie pod nr telefonicznym 12 42 46 269

udzielać będzie porad dotyczących tematu: Ulga na start, „mały ZUS plus”, preferencyjne składki, działalność nieewidencjonowana. Jakie są warunki, uprawnienia, skutki”.

Ponadto informujemy, że kolejny ekspercki dyżur telefoniczny poradnictwa specjalistycznego organizowany w każdą drugą środę miesiąca z cyklu „Świadomy pracownik, kompetentny pracodawca” odbędzie się 12 kwietnia 2023 r.

Tematem udzielanych porad będzie: „Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas wykonywania robót budowlanych.”