• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

11.10.2021

Dni Służby BHP

 W dniu 1 października br. w ramach XII-tych Podhalańsko - Pienińskich Dni Służby BHP Zarząd Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oddział w Krakowie zorganizował w miejscowości Kluszkowce spotkanie szkoleniowe, w którym uczestniczyło 59 osób.

Zarząd Stowarzyszenia zaprosił przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie w osobach Nadinspektora Pracy Piotra Motłocha i Starszego Inspektora Pracy - Specjalisty Bogdana Solawy, celem przeprowadzenia na ww. spotkaniu szkolenia w temacie "Praktyka kontrolna Państwowej Inspekcji Pracy" oraz działalności prewencyjnej Państwowej Inspekcji Pracy.

Dni Służby BHP - Przywitanie uczestników
 

Inspektor pracy Bogdan Solawa przedstawił cele i zadania w zakresie kontroli i nadzoru PIP Zwrócił uwagę na obowiązki pracodawców odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa pracy oraz praw pracowniczych, a także na nieprawidłowości, które są stwierdzane w zakładach pracy.

Dni Służby BHP - Prezentacja inspektora pracy
 

Tematyka działań prewencyjnych w tym prowadzonych programów, kampanii i konkursów m.in. takich jak: "Zdobądź Dyplom PIP", "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej", "Najaktywniejszy zakładowy społeczny inspektor pracy", została przedstawiona przez kierownika sekcji prewencji i promocji Nadinspektora Pracy Piotra Motłocha, który zachęcał do promowania przez Służbę bhp uczestnictwa w ww. wydarzeniach.

Dni Służby BHP - Prezentacja nadinspektora pracy
 

Prezes Zarządu Oddziału OSPSBHP oddział w Krakowie Paweł Kania, przybliżył zebranym założenia konkursu "Służba BHP - najlepszy doradca pracodawcy", którego organizatorem jest Zarząd Główny OSPSBHP, a partnerem Państwowa Inspekcja Pracy.

Dni Służby BHP - Widok sali
 

Podczas spotkania można było skorzystać z indywidualnych konsultacji z inspektorami z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie, podczas których odpowiadali na zadane pytania, udzielali porad oraz przekazali uczestnikom ulotki, foldery i materiały informacyjne dotyczące realizowanych programów, działalności Państwowej Inspekcji Pracy w tym tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dni Służby BHP - Konsultacje indywidualne
  


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031