• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

11.10.2021

Współpraca z Cechami Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu i Limanowej

Pod koniec wrześniu br. odbyły się spotkania przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie z przedstawicielami Cechu Rzemiosła w Nowym Sączu i Limanowej, których przedmiotem było ustalenie zasad współpracy obu instytucji. 

Kierownik nowosądeckiego Oddziału Beata Ziółko i nadinspektor Iwona Berkowicz  spotkały się 21 września br.  z Prezesem Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu Janem Firstem i Dyrektorem Biura Urszulą Gołąb, a dzień później z Dyrektorem Biura Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej Januszem Wojs.

Oba spotkania dotyczyły współpracy w ramach działań prewencyjno-promocyjnych Państwowej Inspekcji Pracy z pracodawcami zrzeszonymi w Cechu, którzy prowadzą praktyczną naukę zawodu młodocianych w roku szkolnym 2021/2022. Ustalono następujące formy współpracy:

  • październik br. spotkania szkoleniowe z pracodawcami prowadzącymi praktyczną naukę zawodu,
  • październik-listopad br. udział inspektorów pracy w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w ramach godzin wychowawczych dla uczniów szkół prowadzonych przez Cech celem podniesienia świadomości prawnej i umiejętności rozpoznawania zagrożeń w środowisku pracy,
  • I kwartał 2022 r. tematyczne/branżowe spotkania szkoleniowe z pracodawcami ( obszary tematyczne wskazane przez Cech) prowadzone przez specjalistów PIP.

Już 30 września nadinspektor pracy Beata Ziółko w ramach godziny wychowawczej I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości przedstawiła młodzieży rozpoczynającej swoją drogę zawodową podstawowe prawa i obowiązki pracowników młodocianych. 

Szkolenie dla młodzieży - Szkoła branżowa
 

Młodzież zapoznano z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi czasu pracy, urlopów i wynagrodzenia. Omawiając wykaz prac wzbronionych młodocianym przybliżono najważniejsze zagrożenia w środowisku pracy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dzieląc się pierwszymi doświadczeniami z zakładów, w których rozpoczęli praktyczna naukę zawodu.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031