• RSS
  • Wersja tekstowa
21.12.2020 Artykuł archiwalny

Szkolenie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

Pracownicy sekcji prewencji i promocji 10 grudnia br. przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli małopolskich szkół, którzy zadeklarowali udział w tegorocznej edycji programu "Kultura bezpieczeństwa" oraz konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Szkolenie odbyło się w formule on-line, z udziałem 25 nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

Szkolenie w aplikacji Microsoft Teams zorganizował kierownik sekcji prewencji i promocji nadinspektor Piotr Motłoch, który rozpoczął spotkanie i przywitał jego uczestników. Głównym celem szkolenia było zapoznanie jego uczestników z zasadami programu prewencyjnego "Kultura bezpieczeństwa" oraz konkursu dla młodzieży "Poznaj swoje prawa w pracy". Starszy inspektor pracy specjalista Bogdan Solawa przybliżył zasady uczestnictwa w programie oraz na wybranych przykładach wskazał  jak wiele praktycznych korzyści może czerpać młodzież ze znajomości przepisów prawa pracy i bhp.

Inspektor przybliżył sposób realizacji programu, planowanych szkoleń w szkołach oraz zasady współpracy z nauczycielami. Przypomniał również na termin przesyłania sprawozdań z realizacji tematu, które będą  podstawą do wystawiania końcowego dyplomu dla nauczycieli realizujących program.

                       szkolenie dla nauczycieli on-line

Koordynator konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" główny specjalista Anna Majerek podziękowała za liczne zgłoszenia do konkursu, pomimo trudnego dla edukacji czasu pandemii. Przybliżyła nowy regulamin konkursu, wskazując na zmiany czasowe w jego poszczególnych etapach. Zwróciła przy tym uwagę, że do 10 stycznia 2021 nauczyciele - koordynatorzy powinni przesłać do Okręgu deklarację do udziału w etapie regionalnym konkursu, ze wskazaniem dwóch zwycięzców etapu szkolnego.

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI
 

Spotkanie było również okazją do rozmowy i wymiany doświadczeń nauczycieli i pracowników Inspekcji na temat sposobu organizacji konkursu w wirtualnej rzeczywistości. Na koniec przypomniano o możliwości odbioru podręczników przeznaczonych do realizacji  programu „Kultura bezpieczeństwa” oraz przekazano kontakt do koordynatorów tematów w razie pytań lub problemów przy realizacji zajęć i konkursów.

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Zgłoś wypadki