Na 24 piętrze Unity Tower - Małopolska Rada ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie

W dniu 17 października 2019 r odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie. W spotkaniu oprócz członków rady uczestniczyli: Józef Bajdel Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie oraz przedstawiciele firmy Strabag  Sp. z o.o.
Posiedzenie otworzył Robert Pasikowski nadinspektor pracy, pełniący jedocześnie funkcję sekretarza Rady – przedstawił program spotkania i nowych członków Rady.

Następnie glos zabrali przedstawiciele firmy Strabag :

Po tej prezentacji uczestnicy spotkania zadali pytania dotyczące omawianych tematów.

IMG4002
 

Przewodniczący Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie - Zbigniew Majchrzak, zadał przedstawicielom firmy Strabag pytania dotyczące zmian w przepisach dotyczących obsługi żurawi wieżowych.  

Na koniec głos zabrał Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie  Józef Bajdel. Podziękował za udział członkom Rady oraz przedstawicielom firmy Strabag za podzielenie się dobrymi praktykami.
Posiedzenie zamknął  Przewodniczący Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie - Zbigniew Majchrzak,  który również podziękował wszystkim za udział oraz zaprosił członków Rady w imieniu własnym i firmy Strabag na teren budowy Unity Centre.

Uczestnicy spotkania mogli  wyjechać na wysokość 24 piętra dawnego "Szkieletora"  i zobaczyć na jakim obecnie etapie jest stan prac i rozwiązania, o których mówiono podczas prezentacji.

IMG4013