Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 30 maja 2024
1:2 minut

23 maja br. w Krakowie odbyło się spotkanie informacyjne skierowane do uchodźców z Ukrainy, zorganizowane przez Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców – UNHCR Oddział w Krakowie, Fundację Zustricz oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Celem spotkania było wsparcie uchodźców w poruszaniu się na polskim rynku pracy i zapoznanie ich z prawnymi aspektami zatrudnienia.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie aktywnie uczestniczył w tym ważnym wydarzeniu, zapewniając merytoryczne wsparcie i prezentując działania PIP w zakresie ochrony praw pracownika.

Podczas spotkania Nadinspektor Pracy Piotr Motłoch, przeprowadził wykład, w którym skupił się na praktycznych przykładach dobrych i złych praktyk stosowanych przez pracodawców w zakresie ochrony praw pracownika w miejscu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnienia cudzoziemców. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania, którzy mieli okazję zadać pytania i uzyskać fachową poradę.

Państwowa Inspekcja Pracy na bieżąco monitoruje sytuację uchodźców z Ukrainy na rynku pracy i podejmuje działania mające na celu ich ochronę. Inspektorzy PIP kontrolują m.in. przestrzeganie przepisów prawa pracy w firmach zatrudniających cudzoziemców, prowadzą szkolenia i udzielają porad w zakresie praw pracowniczych.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu