Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 3 czerwca 2024
1:0 minut

24 maja 2024 roku w miejscowości Rytro odbyło się seminarium dla członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie. Podczas wydarzenia inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakwie: Katarzyna Janur, Dawid Dziedzic, Rafał Tokarczyk i Piotr Motłoch przeprowadzili wykłady dla obecnych.

Tematyka wykładów obejmowała szeroki zakres zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, ze szczególnym uwzględnieniem użytkowania maszyn i urządzeń technicznych, w tym dotyczących: procesu oddawania do użytku maszyn stworzonych na własne potrzeby, analiza wypadków przy pracy związanych z maszynami oraz dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa technicznego. Inspektorzy pracy podzielili się bogatym doświadczeniem i zaprezentowali szereg praktycznych rozwiązań, które mogą znacząco poprawić poziom bezpieczeństwa technicznego w zakładach pracy. Uczestnicy wykładów otrzymali cenne wskazówki, jak skutecznie eliminować zagrożenia i tworzyć bezpieczne środowisko pracy.

Dodatkowo, podczas spotkania uczestnicy wykładów zostali zapoznani z założeniami konkursów i programów organizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy, a także innymi inicjatywami mającymi na celu przyczynienie się do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach pracy.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu