Na Targach Pracy UJ

Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie uczestniczył w Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyły 6 grudnia 2018 r. w Auditorium Maximum w Krakowie.

W trakcie wydarzenia Renata Ślęzak i Anna Majerek z sekcji prewencji i promocji OIP w Krakowie wspólnie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielały zainteresowanym porad prawnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz informacji przydatnych w procesie rekrutacji i zatrudnienia.

Odwiedzających informowano również o możliwościach odbycia praktyk studenckich w urzędzie i współpracy z uczelniami. Przybliżano zadania realizowane przez PIP, opowiadano o działaniach  prewencyjnych, a wśród nich o realizowanych dla studentów kampaniach i szkoleniach.
Obok studentów i osób szukających pracy, nasze stoisko odwiedzali również pracodawcy, zasięgający porad związanych z konkretnymi problemami kadrowymi  w firmach. Zainteresowani otrzymali materiały wydawnicze Inspekcji Pracy z serii "Pracuję legalnie".

DSCF4651