• RSS
  • Wersja tekstowa
01.06.2021

Jak być mądrym przed szkodą - szkolenie w ramach programu Państwowej Inspekcji Pracy pn. "Prewencja wypadkowa"

W ramach programu dotyczącego zarzadzania bezpieczeństwem pracy „Prewencja wypadkowa” w dniach 19-21 maja 2021 r. pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy przy udziale przedstawiciela Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie, przeprowadzili dla pracodawców szkolenie on-line.

Celem szkolenia było udzielenie merytorycznego wsparcia pracodawców zaangażowanych w osiągnięcie poprawy poziomu bezpieczeństwa pracy.

Szkolenie rozpoczął nadinspektor sekcji prewencji i promocji OIP w Krakowie Piotr Motłoch witając uczestników i przedstawiając program szkolenia. Merytoryczną część szkolenia poprowadził koordynator tematu, straszy inspektor pracy – główny specjalista Paweł Wieczorek, który omówił założenia i zasady uczestnictwa w programie, znaczenie dokonywania oceny ryzyka zawodowego, oraz sposobów jego ograniczania pozwalających stworzyć skuteczne narzędzie prewencji wypadkowej w przedsiębiorstwie. Mając na względzie jak ważna jest omawiana na spotkaniu tematyka oraz iż program kierowany jest w szczególności do pracodawców, u których wystąpiły wypadki przy pracy, prelegent zwrócił uwagę na potrzebę prawidłowego określania przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy, przekładającą się na właściwie opracowane wnioski profilaktyczne, których wdrożenie jest elementem skutecznego zapobiegania powtarzalności wypadków.

Naczelnik Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji ZUS Paweł Zygucki omówił tematykę świadczeń pieniężnych z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych z Funduszu Wypadkowego oraz założenia prowadzonego programu dotyczącego pomocy przy powrocie do pracy za przyczyną rehabilitacji leczniczej.

W trzydniowym szkoleniu udział wzięło 22 pracodawców, którym przekazano materiały wydawnicze związane z programem prewencyjnym.

Do pobrania:

  1. Karta zgłoszenia do programu prewencyjnego [Pobierz]
  2. Ankieta specjalistyczna dotycząca działań dostosowawczych zakładu dla firm w których odnotowano wypadki [Pobierz]
  3. Ankieta specjalistyczna dotycząca działań dostosowawczych zakładu dla firm w których nie odnotowano wypadków [Pobierz]

GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234