19 czerwca w Gabinecie Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podpisano Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie a Państwową Inspekcją Pracy – Okręgowym Inspektoratem Pracy w Krakowie.
Sygnatariuszami porozumienia byli JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK i Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Robert Pasikowski.
W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju UEK – dr Monika Sady, Kierowniczka Zespołu, oraz Katarzyna Odrobina, a także przedstawiciele Okręgu: Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Szymon Arkit oraz główny specjalista Wiesław Owsiński .
Celem współpracy jest wspólna realizacja działań edukacyjnych i prewencyjnych w zakresie prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W ramach porozumienia planowane są również inicjatywy eksperckie, doradcze, informacyjne i promocyjne, które pozwolą studentom oraz pracownikom uczelni korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów Państwowej Inspekcji Pracy.